Lityum pil aşırı şarj sorunu nasıl anlaşılır

July 25, 2020

hakkında en son şirket haberleri Lityum pil aşırı şarj sorunu nasıl anlaşılır

Şarj ederken genellikle bir yanlış anlama vardır: tam şarja bağlı kalmak daha iyidir.Yüzde 100'den yüzde 99'a gitmesi onu öldürebilir, ancak telefonunuzu takılı tutmak, özellikle tamamen şarj olduktan sonra şarj etmeye devam ederseniz, pil üreticilerinin önerdiği şey değildir.

Lityum iyon piller çok güçlü değildir

 

Birçok eski nesil, bir telefon aldığınızda size yeni telefonun önce tamamen boşaltılması, ardından 12 saat şarj edilmesi ve daha sonra tamamen boşalması gerektiğini söyleyecektir, bu yüzden 3 kez tekrarlayın.Eski neslin tavsiyelerine uymuş olabilirsiniz, ancak şimdi lityum iyon piller kullanan akıllı telefonların artık bu kadar hantal bir pil bakım sürecine ihtiyacı yok.

 

Tekrar tekrar deşarj şarj işlemi için nikel metal hidrit (NIMH) pil gereklidir.Bu pilin güçlü bir hafızası var.Tekrarlanan şarj ve deşarj işlemi, nikel metal hidrit pilin daha büyük bir şarj tavanına ulaşmasını sağlamaktır.Ancak, bugünün cep telefonlarında lityum iyon piller kullanılıyor, böyle dağınık bir pil bellek işlemini tekrarlamaya gerek yok.Peki lityum iyon piller her zaman daha yüksek kapaklara yapışır mı?

 

Cevap kesinlikle hayır.Lityum iyon pilin kullanımı ünlü olsa da, tekrarlanan pil döngüsü ile şarj ve deşarj sürecinde, gücünün sınırı bir miktar kayıp ile önlenemez, bu kayıp uzun bir süre boyunca birikir ve Normal suçlamaya ek olarak kayıp faktörü, fazla ücret, asıl suç kötülüğüdür.

 

Aşırı şarj olgusu nasıl anlaşılır

 

Aşırı şarj, bir telefonun dolu gibi görünse bile pilini şarj etmeye devam ettiği iyi bilinen bir durumdur.Enerji depolama pili üreticileri, telefonun aşırı şarj edildiğini söylüyor.Pilin dolu olması koşuluyla, sürekli şarj, pozitif malzemelerin yapısal değişikliğine neden olarak kapasite kaybına neden olur ve serbest bırakılan oksijen ve elektrolit,

 

şiddetli bir kimyasal reaksiyon, kötü bir sonuç doğal patlamadır.

 

Genellikle bilgi bize, nikel metal hidrit pil veya lityum pil aynı olsun, pil oda sıcaklığında ve sıkıcı yerde tutmak için daha iyi olduğunu söyler.Aşırı şarj olduğunda, akım tarafından üretilen çok fazla ısı yayılacağından şüphe yoktur ve daha sonra lityum pil, lityum pilin büyük kapasitesini tüketecek çok elektrolitik bir reaksiyona sahip olacaktır.Isı belirli bir dereceye kadar biriktiğinde, yangın ve patlama gibi olayların meydana gelmesi muhtemeldir.

Doğal cep telefonu ve şarj cihazı üreticileri, bu kadar düşük güvenlik karşısında boş durmayacaklar.Sonuçta, kullanıcılar güvenlik sorunlarından muzdarip olduklarında, şanssız olanlardır, bu nedenle cep telefonlarını, özellikle de mevcut USB telefonları ile şarj edilen şarj cihazlarını şarj etmek için çok iyi şeyler vardır.

 

Aşırı şarj etmek önemsiz bir mesele değil

 

Enerji depolama pil üreticileri size sıradan cep telefonu kullanıcıları aşırı şarj gerçekten küçük bir şey değil, cep telefonu pilinin ömrünü doğrudan bu cep telefonu anı kullanımınızı etkilediğini söyler, eğer telefon keyfi fazla şarj ederseniz, bir yıldan az inanıyorum pilin bittiği anda.

Pilin arka kısmının şimdi hafifçe kemerli olduğunu görebiliyorsanız, muhtemelen aşırı şarj edilmiş demektir.Daha büyük ölçekte, aşırı şarj etme güvenliğiniz üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olabilir ve bu shanzhai telefonlarının arızalı pilleri havai fişekleri söndüremeyebilir.Temel olarak aşırı şarjı önlemek istiyorsanız, hala başlangıçta kontrol etmek gibi görünüyor.

 

Aşırı şarjı önlemek için gerçekten zor

 

Bugün çoğu cep telefonunda zaten IC koruması var.Şarj cihazının kendisi de voltaj ve akımı izler.Pilin ve kullanıcıların çalışmasının güvenliğini sağlamak için, enerji depolama pil üreticileri genellikle mobil cihazlarda damlama şarj yöntemini seçerler.

Şarj etmek için USB bağlantı noktasını kullanırken kablodaki kayıp hesaplanmazsa, USB şarj bağlantı noktası, şarj etmek için cep telefonuyla görüşecek ve uygun akımla eşleşecektir, böylece cep telefonu akımın çoğunu kaybetmeyecek yüksek akım girişi nedeniyle.Merhamette% 10 gibi düşük pil gücünde.

 

Şu anda, pili şarj etme gücü daha yüksek ve akım da daha yüksek.Kapasitans eklendikçe ve mevcut cep telefonu yavaş yavaş azaldıkça, geri kalan 10 ~ 20 yüzdenin arkasında tam şarj yüzdesine ve hatta darbe akımı için dilenmek için küçük el süresine ve daha sonra pilin amacını korumak için şarj yöntemi yavaş yavaş azalacaktır. , damlama şarj olarak da bilinir, şimdi tavan kapasite kaybını düşürmek, pil ömrünü uzatmak için ana cep telefonu şarj planıdır.

Cep telefonu pilleri için aşırı şarj bakımı sağlamanın yanı sıra, enerji depolama pil üreticileri, şarj çıkışlarına güvenerek aşırı şarjı önlemenin başka bir yoluna sahiptir.Aşırı şarj sağlamak için soket güvenli bir voltaj sağlamalıdır, voltaj sarsıntısı akımdan daha fazla etkilenecektir.Özellikle Çin'de gece USB portu çıkış voltajının kararlı olmasını sağlamak için voltaj sık sık sallanır.Genellikle, USB şarj portunun voltajı 5V'dur.Akımı akıllı bir şekilde dağıtabilen bazı USB şarj portları, telefonun pili tam güce yaklaştığında şarj portunun voltajını hafifçe azaltacak, böylece giriş akımını azaltacak ve pil basıncını azaltacaktır.

 

Cep telefonu aşırı şarjı ile ilgili bu yöntemler iyi bir inhibe edici etkiye sahiptir, ancak alt kısım, cep telefonunun şarj edilmesi durumunda gücü kesmediğimiz için, cep telefonunun tekrar tekrar deşarj ve şarj etme sürecine izin vermesidir. kapasite sınırı.

Bizimle temasa geçin
İlgili kişi : Miss. Joanna
Tel : 86-755-32903785
Faks : 86-755-32903781
Kalan karakter(20/3000)