Hangisi daha iyi, yumuşak paket lityum pil mi yoksa sert paket lityum pil mi?

November 22, 2021

hakkında en son şirket haberleri Hangisi daha iyi, yumuşak paket lityum pil mi yoksa sert paket lityum pil mi?

Hangisi daha iyi, yumuşak paket lityum pil mi yoksa sert paket lityum pil mi?

Yumuşak paket lityum pil: yumuşak paket lityum pil, yalnızca polimer kabuklu bir sıvı kunduz pilidir.Yapı tipi alüminyum-plastik film ambalajıdır.Potansiyel güvenlik tehlikeleri durumunda, yumuşak paket pili en fazla yalnızca şişecek ve çatlayacaktır.İki tür lityum pil sert paketi vardır: silindir ve kare.Ambalaj yapısı, özellikle farklı pazar talep yerleri için farklı avantaj ve dezavantajlara sahiptir.Sert paketlenmiş lityum pillerin tutarlılığını sağlamak nispeten zordur.Giderek daha fazla model var ve işleme teknolojisinin tamamen tutarlı olması zor.Kunduz pil takımlarının otomatik üretimi için uygun olmayan özelleştirilmiş üretim ve imalat için uygundur.

 

Yumuşak paket lityum pilin özellikleri

1. Geniş kullanım alanı, şimdi 3C dijital endüstrisinde çok popüler.

2. Yumuşak paket polimer lityum pilin şekli açısından, yumuşak paket herhangi bir şekli değiştirebilir.Motorlu araçlar için, yumuşak paket pilinin monte edilmesi, motorlu araçların alanını artırabilir.Öte yandan, yumuşak paket pilinin montaj konumu, motorlu taşıtların yapısal türünden etkilenmez.

3. Çok incedir ve az yer kaplar.Yumuşak paket pil açısından, pili daha ince hale getirebilir.Yumuşak paket pilin genel çalışma esnekliği ve uyumu nispeten yüksektir.Otomobil işletmeleri için tasarım fikirlerinde büyük bir cazibeye sahiptir.

4. Yüksek güvenlik performansı.Yumuşak paket pilin yapı tipi alüminyum plastik film ambalajıdır.Alüminyum film ambalajın en büyük rekabet avantajı, yumuşak olması ve belirli bir yumuşaklığa sahip olmasıdır.Pilin güvenlik performansı sorunları olduğunda, yumuşak paket pili genellikle şişer ve çatlar ve içindeki sıvı dışarı sızar, bu da buharın boşalmasını engellemez ve patlama ve yangına neden olur.

5. Küçük boyutlu ve hafiftir.Yumuşak kapsüllü polimer lityum pil hacmi açısından, hafif, büyük hacimli, küçük iç direnç ve uygun tasarım konsepti özelliklerine sahiptir ve yavaş yavaş rekabet avantajını ve belirgin baskın konumunu sunar.

6. Küçük iç direnç.Yumuşak paket pilin iç direnci, lityum pilinkinden daha küçüktür.Şu anda, ev tipi yumuşak paket pil hücresinin minimum iç direnci 35 m2'den az olabilir, bu da lityum pil paketinin kendi kendine güç tüketimini büyük ölçüde azaltır.

7. Tasarım esnektir.Yumuşak paket lityum pilin şekli, pazarın hücre modelini geliştirmek için müşterinin pazar talebine göre özelleştirilebilir.

Yumuşak ve sert lityum pil paketi farkı
Lityum pil yumuşak paketi ve sert paket, esas olarak bir lityum pil paketi kabuk malzemesi arasındaki farkı ifade eder, eğer dışarıda herhangi bir ambalajınız varsa, görmek zordur, pil ontolojisini görmelisiniz, çelik pil kabuğunun ağırlığı odaklanacaktır aynı hacimde pil, ancak alüminyum kabuk ve esnek ambalajı ayırt etmek kolay değildir, ancak yumuşak, esnek ambalaj, alüminyum pilden daha kolay deforme olur.

düşük ağırlık

Yumuşak paket lityum iyon pil, çelik kaplı muadilinden yüzde 40 ve alüminyum kaplı muadilinden yüzde 20 daha hafiftir. Ağırlık açısından, yumuşak paket lityum iyon pil, sert paket lityum iyon pilden çok daha hafiftir, ancak ana ağırlık oranı kasanın ağırlığıdır.

Düşük kapasite

Yumuşak paketli lityum iyon pil, aynı boyuttaki çelik ve alüminyum pillerden yüzde 10 ila 15 ve yüzde 5 ila 10 daha yüksektir. Kapasite açısından, yumuşak paket lityum pilin kapasitesi, sert paket lityum pilin kapasitesinden çok daha yüksek olmasa da, ikisi arasında belirli bir boşluk vardır.Yüksek kapasite gereksinimleri alanında, yumuşak paket lityum pil uygulaması, sert paket lityum pil uygulamasından hala daha yüksektir.

Düşük şekil

Yumuşak paket lityum pilin dahili pili sıvı olduğundan, şekli genellikle çeşitli şekillere sahip olabilir, bu özellik, lityum pil şekli için özel gereksinimler alanında sert paket lityum pillere göre büyük bir avantaja sahiptir.

Alüminyum plastik film ambalaj yapısında, güvenlik riskleri olması durumunda sadece yumuşak pil patlayacaktır.

Bizimle temasa geçin
İlgili kişi : Miss. Joanna
Tel : 86-755-32903785
Faks : 86-755-32903781
Kalan karakter(20/3000)